#aastaema Liina Pulgese kontod said täis!

#aastaema Liina Pulges räägib sellest, miks ta enam raha eest tööd ei tee, miks ta tegeleb heategevusega ning kuidas ta kontod kõik täis said.
Liina, teades sind, on see mõneti üllatav, et sa raha eest enam tööd ei tee. Mis juhtus?
Tegelikult juhtus see täpselt neli aastat tagasi. Ma läksin oma hea kolleegi, Heliniga Tartu laste turvakodusse. Me olime mõlemad juba ammu iseseisvalt mõelnud, et peaks nüüd hakkama rohkem kogukonnale panustama.

Me jõudsime sinna siis, kui parasjagu turvakodu juhataja Piret Värno pidas tutvustavat loengut sotsiaaltöö üliõpilastele. Mida rohkem me neid lugusid kuulasime, seda raskem oli meil Heliniga pisaraid tagasi hoida. Me saime mõlemad aru, et me teeme küll AHHAAs üliolulist asja, aga et see, mis nemad teevad, päästab elusid.

Küsisime Piretilt, et kuidas meie saaks aidata? Et meis ei ole nii palju hingejõudu, et tulla turvakodusse vabatahtlikuks, aga et ometi midagi tahaks teha.

Piret luges ette, mida neil kõike vaja on - valvesüsteemi, raha uue mänguplatsi atraktsioonide väljaostuks, aed ära värvida jne.

Ja siis ma ütlesin kohe, et ma saan igas asjas aidata, sest see on ainult raha! Samal ajal valmistusime AHHAAs uue esimese suurnäituse avamiseks, ma töötasin kahes vahetuses (üks tavapäev ning kui õhtul lapsed magama panin, siis kihutasin teaduskeskusesse tagasi) ning mul oli iga sekund arvel.

Ma ütlesin, et võtan esimesena enda peale aiavärvimise. Kuna tulekul oli Teeme ära 2014, siis turvakodu kutsus appi segakoori Halepopp Singers, mina ostsin värvid ja saime selle imelise päikeselise päevaga aia uude tooni.

Kuu aja pärast tulin ma AHHAAst töölt ära, sest mõistsin just tänu sellele koostööle turvakoduga, et mind on vaja hoopis mujal. Mind liigutas südame põhjani turvakodu tänu. Nad tegid mulle diplomi!

Kui sina plaane teed, siis keegi kuskil loomulikult naerab. Ma jäin kohe kaksikute ootele ning heategevusse tekkis väike paus, sest kuigi ma nii palju enam tööd ei teinud, jäi vaba aega veelgi vähemaks.

Kas nüüd siis on sul aega küllaga?
Jah, mul ei ole kohustust käia kuskil tagumikutunde tegemas. Ma enam tööl ei käi, vaid teen ägedate inimestega lahedaid asju. Raha pärast enam muretsema ei pea. Kontod on täis.

No aga vorsti on ju ikka vaja saia peale osta.
Jah, aga me elame ju Eesti paradiisis, kus neljalapseline ema saab ainuüksi lastetoetust üle 700 euro kuus ning ega siis raha pole maailmast otsa saanud. Lisaks on mul ju veel mees ka.

Mille jaoks siis sel korral raha kogud?
Seekord teen nii, et korraldan laupäeval, 12. mail kell 18 Tallinnas Viimsi mõisas ühe heategevusliku kleidivahetuse, kus naised saavad tuua ära oma ilusad kleidid ning leida neile uue õnneliku omaniku. Rahaga me ei arvelda, küll aga tuleb iga vahetuse eest annetada väike summa turvakodu fondi.

Pärast seda alustame kell 19 salongiõhtuga, kus on võimalik kohtuda #aastaema Liina Pulgesega, kuulata ta parimaid palu ning äkki isegi kontserti kuulata.

See on mõeldud vaid naistele. Sündmus toimub päev enne emadepäeva ehk siis just sel ajal võiks lapsed kodus issiga kaarte teha :)

Eelmine
Mitmike vanematele topelt emapalk
Järgmine
#aastaema maailmaturnee

Lisa kommentaar

Email again: