Linn on minu!

Siit tuleb nüüd hitihoiatus - see on kindlasti üks raamat, mille jõuluvana toob igale nostalgiasõbralikule 30+ vanuses retroihalejale.
Pole ka midagi imestada, sest raamat on väga omanäolise stiiliga ning vaimukas. Ja no kes meist ei tahaks taas kamašokolaadi, pingviinijäätist või siis seda ise tehtud vahvlit?

Kirjanik Peeter Sauteri arvates on see kui üks pööraseid nalju pakkuv anekdootlike episoodide galerii. „Sain teada, mis jook on „surm purjede all“, sain lugedes paralleelselt meenutada oma mopeedisõite ja pinnakaid ehk labrakaid. Ja teate, kõiki neid episoode kirjeldatakse sellise empaatiaga, et mul küll paha ei hakanud. Vastupidi, väga hea hakkas.“

Just sel ajal oma noorust ja kuulsuse tee algust nautinud räppar Cool D ütles, et seda raamatut lugedes kerkivad tema silme ette paljud olustikud ja sündmused, justkui oleksid need juhtunud alles eile. „Ajamasin on täiesti olemas ning siin kaante vahel on pilet 80-90ndate Tartusse.“

Raamatust võib lisaks meenutustele leida haruldase materjali Tartu Levimuusikapäevadest. Seal on seni vähe avalikkuse ette jõudnud intervjuukatkeid ja arvamusi Jaak Joalalt, Peeter Volkonskilt, Hardi Volmerilt, Tarmo Leinatammelt, Alo Matiisenilt, Tõnis Mägilt ja Rein Langilt.

Raamatus on ka üle 100 varem avaldamata retropildi. Lisaks on seal 15 enne-pärast pilti, mis annavad täpse ülevaate sellest, mida enne polnud ja nüüd on või siis vastupidi.

Igapäevaselt tegeleb raamatu autor Lauri Räpp hoopis Hollandi juustufarmide ja väiketootjate paremikku kuuluvate meistrite juustude maaletoomisega oma brändi “Juustuvabrik” nime alt. Ta on kirjutanud ka Tammerraamatule kuuluva raamatu „See ei ole minu Kuuba“.

Raamatuesitlus toimub Tartu Rahva Raamatus (Tasku keskuses) reedel, 18. novembril kell 17. Ole kohal!

Vaata ka raamatu kodulehte!
Eelmine
Liina nipiraamat: abiks algajale maaklerile
Järgmine
Kutse kahele!

Lisa kommentaar

Email again: