Ripsmed või saapahari?

Peatusin hiljuti ühes hotellis ning kui ma selle administraatorit nägin, siis mul sõna otseses mõttes kukkus lõug imestusest letile, sest tema ripsmed oli nii pikad! Ja mitte lihtsalt volüümikad, vaid ka väga tihedad ja kohevad.

Siis tuli tagant ruumist teine administraator ja mu lõug kukkus põrandale, sest tema ripsmed olid veel pikemad, kohevamad ja tihedamad. Ma polnud elu sees midagi sellist näinud ja imestasin siiralt, et selliste harjastega on üldse võimalik silmi lahti hoida.

Need ripsmed meenutasid mulle kangesti saapaharju, mida omal ajal pimedad tegid ning ma ei välistaks varianti, et nüüd käsitöölised ongi ümber kvalifitseerunud kunstripsmete tegemisele, sest pildi järgi tundus, et nõudlust nende järele on ja mitte vähe.

Veidi uurimistööd tehes selgus, et Eesti e-kaubanduse topi eesotsas troonivadki just kunstiluga tegelejad, aastakäivetega üle miljoni euro. Ei saa neid kritiseerida ka, sest sellised imetooted on meie porises kliimas igati praktilised - tõmbad paar korda ripsmetega üle saabaste ning jalavarjud on nagu uued!

Minu sugulasest silmaarst on mulle rääkinud õõvastavaid lugusid sellest, kuidas mõnel iluihalejal tekib ripsmepikenduste liimi vastu tugev allergia, mis võib jääda korduma ka siis, kui enam pikendusi ei kasuta. Ja no sügelevad või liimist paiste läinud silmad kedagi kenamaks ei tee.

Nägin hiljuti Instagramis reklaami sellisest iluhooldusest, kus näonaha alla süstiti iga paari millimeetri tagant niisutavat vedelikku. Juba video vaatamine oli hirmus, sest kes ikka laseks vabatahtlikult oma näo lähedale pikka ja teravat nõela, mis su naha kenasti mummuliseks perforeerib ja seda kõike oli kommenteerimas klient, et „ega nii valus ei olegi”.

Kui siis antud protseduuri kohta oma teiselt (sedakorda veresoontekirurgist) sugulaselt kommentaari küsisin, siis ta ütles, et iga selline torge jätab su naha alla armkoe. Ja et tõesti, su näonahk võibki pärast protseduuri pingulduda, sest pärast traumat nahk tõmbabki kokku, aga et enda näonahal ta kunagi ühtegi sellist eksperimenti katsetada ei soovita.

Ilmselt olen ma liiga enesekindel, aga saapahari silmade kohal või kõrvade taha kokku venitatud näonahk varajastes kahekümnendates kedagi ilusamaks ei tee. Kui kunagi teismelisena käisin modelliagentuuris proovipildistamisel, siis tehti mulle fotode jaoks sobiv meik. Kui ma siis ennast peeglist nägin, sain ma sõna otseses mõttes kreepsu, sest nii kole polnud ma välja näinud isegi mardisandina. Ja ma ei imestanud üldse, kui siis keegi kunagi hiljem sellest agentuurist minuga ühendust ei võtnud. Kes see sellist peletist ikka palgata tahab!

Minu arvates on naturaalne ilu tunduvalt kenam. Ise niisutan oma nägu näoõliga, panen suti huuleläiget ja ripsmetušši ning ongi meik paari minutiga tehtud! Kunagi ühelt kolleegilt jõulupeol küsisin, et kaua tal meigi tegemine aega võttis ning ta vastas siiralt, et umbes kolm tundi, aga et vahel läheb kauemgi.

Mina olen seda meelt, et kulutage need paar tundi parem päevasele iluunele ning näete välja värskemad ja rõõsamad kui ükski süst seda pakkuda suudaks. Tasuta pealekauba.

Eelmine
Head tüdrukud nii ei tee...
Järgmine
Heade tüdrukute lisaetendused detsembris

Lisa kommentaar

Email again: